استاد فرامرز پایور، پدر سنتور ایران

تقدیم به خانواده بزرگ سنتورنوازان و دوستداران موسیقی ملی ایران... این وبلاگ به بررسی آثار،سبک، شخصیت و کلیه ابعاد زندگی هنری استاد پایور اختصاص یافته. دوستان عزیز، برداشت و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...لطفا به حریم یکدیگر احترام بگذاریم

استاد کسایی به قلم استاد پایور
ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۳٠ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: استاد کسایی به قلم استاد پایور ، استاد کسایی خداوندگار نی ، چهلمین روز درگذشت استاد حسن کسایی ، بیان استاد پایور از استاد کسایی

  درود بر دوستان عزیز وبلاگ استاد پایور. عرض پوزش بابت تأخیر در ارسال این مطلب و سپاس صمیمانه از دوستان ارجمندی که در این مدت با عنایت خاص خود، وبلاگ و بنده را همراهی نمودند.

درآستانه چهلمین روز درگذشت استاد بزرگ، زنده یاد حسن کسایی، جملاتی از فرموده های شادروان استاد پایور در مورد استاد کسایی را تقدیم می نمایم. این نقل قول برگرفته از کتاب از موسیقی تا سکوت، نوشته محمدجواد کسایی است که قبلا در وبلاگ چشم انداز موسیقی ایران متعلق به دوست گرامی، آقای ادیب آمده بود و با اجازه ایشان در اینجا منتشر می شود.

 

حسن کسایی،حسین ملک، فرامرز پایور

 

خاطره آن شب (به قلم استاد فرامرز پایور):

« به نظر اینجانب، استاد حسن کسایی بزرگترین نوازنده نی و یکی از برجسته ترین موسیقی دانان ایران هستند که بیشتر عمر خود را صرف موسیقی اصیل ایرانی به خصوص ساز نی نموده اند. تا آنجا که به خاطر دارم، در دورانی که من تحصیل موسیقی می کردم، ایشان نوازنده رادیو بودند.

چند نکته مهم درمورد استاد قابل ذکر است: