استاد فرامرز پایور، پدر سنتور ایران

تقدیم به خانواده بزرگ سنتورنوازان و دوستداران موسیقی ملی ایران... این وبلاگ به بررسی آثار،سبک، شخصیت و کلیه ابعاد زندگی هنری استاد پایور اختصاص یافته. دوستان عزیز، برداشت و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...لطفا به حریم یکدیگر احترام بگذاریم

خجسته باد زادروز بهار
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: وبلاگ اختصاصی استاد فرامرز پایور ، مکتب هنری استاد پایور ، موسیقیدانان درگذشته در سال 91

بهار می گذرد، خیز و دستِ دلبر گیر

به پای لاله و گل، دورِ عشرت از سر گیر

کنون که بادِصبا، چنگ زده به دامن سرو

تو نیز دامنِ آن سروِ نازپرور گیر

«رهی معیری»


 

هزاران درود بر دوستان گرامی و همراهان هنرپرور.

افتخار دارم تا با نهایت احترام و برای دومین سال، در وبلاگ استاد فرامرز پایور، تبریکات ویژه بهاری را تقدیم نمایم خدمت همه عزیزانی که از گذشته، همراه و حامی این سایت بوده اند. امیدوارم که نوروز باستانی و سال جدید، برای همه دوستان و مخصوصاٌ خانواده هنری ایران زمین، سالی مملوء از نکویی و بالندگی باشد.

همچنین به دوستان عزیزی که به تازگی به جمع ما پیوسته اند و لطف و عنایت خود را نسبت به وبلاگ ابراز داشته اند، خوش آمد عرض می کنم و امیدوارم که مطالب قبلی و آتی برای ایشان، مفید واقع گردند.

جا دارد در ابتدای سال جدید یادی نماییم از اساتید و هنرمندان عزیز و ارزشمندی که در سال گذشته متأسفانه از دست دادیم و غم هجران این عزیزان پیوسته بر دوش موسیقی این مرز و بوم سنگینی خواهد کرد: زنده یادان استاد حسن کسایی، استاد همایون خرم، استاد جلال ذوالفنون و هنرمندان بهرام سارنگ، فریدون پوررضا، محمدرضا گرگین زاده، حامد مهاجر (استادگرانقدرم) و... بدون شک جاودانگی حیات این عزیزان در تألیفات، آثار و شاگردان به یادگار مانده از ایشان جریان خواهد یافت و هر یک از ما به گونه ای حق هنری این عزیزان را بر گردن احساس می نماییم.

پروردگار را شاکرم که سالی دیگر به ما توفیق آموختن و فعالیت در مکتب متعالی هنر استاد فرزانه، شادروان فرامرز پایور را داد و از ایزد یکتا آرامش و شادمانی روح آن بزرگوار را آرزومندم. امید که در سال جدید با همکاری و یاری بزرگان این عرصه و نیز سایر علاقه مندان، بتوانیم گامهای استواری در این زمینه برداشته و در آگاهی بیشتر آیندگان هنر، سهمی مؤثر داشته باشیم.

 

قلندران حقیقت به نیم جو نخرند ... قبای اطلس آن کس که از هنر عاریست

 

نوروز بر شما خوش و ایام به کام...

نسیم احمدیان، وبلاگ استاد پایور