استاد فرامرز پایور، پدر سنتور ایران

تقدیم به خانواده بزرگ سنتورنوازان و دوستداران موسیقی ملی ایران... این وبلاگ به بررسی آثار،سبک، شخصیت و کلیه ابعاد زندگی هنری استاد پایور اختصاص یافته. دوستان عزیز، برداشت و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...لطفا به حریم یکدیگر احترام بگذاریم

برنامه گلهای تازه، شماره 181
ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: گلهای تازه شماره 181 ، پیش درآمد و رنگ سه گاه پایور ، تصنیف حیلت رها کن ، عبدالوهاب شهیدی

دوستان عزیز، این بار برنامه گلهای تازه شماره 181 را درمایه سه گاه و با آواز استاد عبدالوهاب شهیدی، تقدیم شما علاقه مندان آثار استاد پایور می کنم.

 

دانلود برنامه گلهای تازه، شماره 181

با همکاری هنرمندان : عبدالوهاب شهیدی، فرامرز پایور و هنرمندان وزارت فرهنگ و هنر

 اجرا: دستگاه سه گاه

پیش درآمد و رنگ: ساخته استاد فرامرز پایور

توضیح: پیش درآمد و رنگ سه گاه اجرا شده، در کتاب مجموعه پیش درآمد و رنگ استاد پایور به چاپ رسیده که البته این رنگ، رنگ سه گاه بخش چپ کوک است که به راست انتقال یافته و  تصنیف حیلت رها کن... که همگی به زیبایی تنظیم و اجرا شده اند.

 نکته جالب دیگر، مقدمه های ضربی ساخته استاد پایور است که ساخت ریتمیک، ملودیک و تنظیم پر شور و زنده آنها، از جمله ویژگی های آثار ارکستری و آهنگسازی استاد پایور می باشد.

تکنوازی سنتور استاد پایور و جواب آواز های زیبا و به جای ایشان سرشار از نکات آموختنی است و قابل ذکر اینکه ایشان در گوشه زابل، سه مضراب زابل استاد صبا را به زیبایی به عنوان ضربی جواب آواز به کاربرده اند.