استاد فرامرز پایور، پدر سنتور ایران

تقدیم به خانواده بزرگ سنتورنوازان و دوستداران موسیقی ملی ایران... این وبلاگ به بررسی آثار،سبک، شخصیت و کلیه ابعاد زندگی هنری استاد پایور اختصاص یافته. دوستان عزیز، برداشت و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...لطفا به حریم یکدیگر احترام بگذاریم

استاد همایون خرم درگذشت...
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ دی ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: همایون خرم درگذشت ، همایون خرم شاگرد استاد صبا ، خالق تو ای پری کجایی درگذشت

یادگار دیگری از صبا هم رفت...

پنج شنبه 28 دی 1391: همایون خرم آهنگساز و نوازنده پیشکسوت ویلن ساعاتی پیش در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت...

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ، همایون خرم که آهنگهای ماندگاری چون تو ای پری کجایی ،رسوای زمانه و اشک من هویدا شد را در کارنامه هنری خود دارد، دقایقی پیش در بیمارستان درگذشت.

همایون خرم  ۹ تیر ۱۳۰۹ در بوشهر متولد شد و از آنجا که مادرش از شیفتگان موسیقی اصیل ایرانی بود و از بین مقام‌های موسیقی ایرانی، به دستگاه همایون علاقه‌ای وافر داشت، نام «همایون» را برای فرزند خود انتخاب کرد.

وی در سن ۱۰-۱۱ سالگی به مکتب استاد صبا راه یافت و چند سال بعد به عنوان نوازندهٔ ۱۴ ساله، در رادیو به تنهایی به اجرا پرداخت. بعدها در بسیاری از برنامه‌های موسیقی رادیو، خصوصاً در برنامه گلها، به عنوان آهنگ‌ساز، سولیست ویولن و رهبر ارکستر آثاری ارزشمند ارائه داد. وی همچنین تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی برق ادامه داد.

از آثار او می توان به تو ای پری کجایی (سرگشته) با صدای حسین قوامی،امشب در سر شوری دارم (غوغای ستارگان) ،ساغرم شکست ای ساقی، رسوای زمانه منم،    اشک من هویدا شد،آوای خسته دلان و ... اشاره کرد.

همایون خرم آخرین اجرای صحنه ای خود را تیرماه امسال به همراه سامان احتشامی در برج میلاد برگزار کرد.

لینک خبر

ضمن عرض تسلیت به تمام علاقه مندان موسیقی ایرانی، برای این هنرمند بزرگ طلب آمرزش و مغفرت دارم . یادش گرامی باد...