تجلیل از مقام استاد جلیل شهناز

« شور و زندگی »، مراسم تجلیل از مقام استاد جلیل شهناز به مناسبت نود و دومین سالگرد تولد استاد در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

 

 

به نوشته سایت انجمن موسیقی:

مراسم تجلیل از استاد جلیل شهناز سه شنبه 31 اردیبهشت در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران، در این مراسم که با حضور اهالی
موسیقی و پیشکسوتان این هنر از ساعت 30/18 آغاز می شود ضمن برگزاری چند
سخنرانی و نمایش نماهنگی از زندگی جلیل شهناز، اجرای گروه موسیقی«عطر
افشان» نیز از دیگر بخش های این مراسم است.

گروه «عطر افشان» متشکل از هنرمندان جوان تهران و سمنانی است که در این مراسم آثاری از جلیل شهناز را اجرا خواهند کرد. این گروه در این اجرا قطعاتی چون
پیش درآمد و ضربی ابوعطا، ضربی و چهار مضراب دشتی را اجرا خواهد کرد.

در این اجرا مهران امیدیان(تار و سرپرست)، فرشاد خزایی(تار)، وصال
صالحیان(سنتور)، عابد خدامی(کمانچه)، شهریار جعفری(عود)، حسام جعفری(بم
تار)،محسن امیدیان(ویلنسل) و سامان رهبر(تمبک) گروه«عطر افشان» را همراهی
خواهند کرد.

 

لینک خبر

 سپاس از آقای محمد حسین ابوفاضلی

 

برای استاد شهناز آرزوی سلامتی داریم و هنر والای شان را چون گذشته ارج می نهیم. همانطور که می دانید، ایشان سالیان سال با گروه اساتید به سرپرستی استاد فرامرز پایور همکاری مستمر داشته و ضمن اجرای کنسرتهای متعدد، آثار نابی در آلبوم های مختلف و با پنجه طلایی خود همراه با گروه اساتید به یادگار گذاشته اند. درمورد ویژگی های هنری استاد شهناز، از زبان شادروان استاد فرامرز پایور چنین نقل شده است:

 استاد پایور با اشاره به استحکام جملات شهناز,معتقد است استاد شهناز از جمله بی نظیر ترین اعجوبه های تاریخ موسیقی ایران و از جمله کامل ترین نوازندگان محسوب می شود. همچنین ایشان ادامه می دهند که:در برنامه هایی که با وی داشته,شهناز با شنیدن یک باره اجرا بدون هیچ تمرینی آن را براحتی می نواخت,حتی آن را بهتر و کامل تر هم می کرد.بطور مثال وقتی ما سر تمرین اثری را برای تنظیم کار می کردیم به عینه می دیدیم که وی چنان آنها را به راحتی می نوازد و حتی بهتر تنظیم می کند که تمامی اعضای گروه متعجب می شدند. از وی میخواستیم که جملات را مجددا بنوازد با کمال تعجب می دیدیم که جملات کامل تر و بهتر شده است! حتی اگر قطعه ناقصی به وی داده میشد وی ادامه آن را بسیار دلپذیرتر تحویل میداد!!!

 

منبع نقل قول: وبلاگ رجز

/ 2 نظر / 89 بازدید
ادیب (چشم انداز موسیقی ایران)

سلام تاج و شهناز و کسایی چو به هم پیوستند روح یاران ، همه در عرش به پرواز آ مد . . . البته امیدوارم حالا حالا ها شهناز به تاج و کسایی نپیوندند .. [لبخند] سایه حضرت مستدام باد . . ..

حسین

ساز استاد شهناز برایم حال و هوای خاص خود را دارد و خواهد داشت.