فراخوان دومین یادمان استاد فرامرز پایور

فراخوان دومین یادمان استاد فرامرز پایور

سه سال از پرواز یگانه پدر سنتورنوازی ایران گذشت... در این سالها از فراق او سوختیم و در سکوت مضراب هایش آه حسرت کشیدیم. گرچه نام و یاد استاد بزرگ ما، پدر هنری موسیقی این سرزمین، فرامرز پایور بر جریده عالم ثبت شده، گاه و بیگاه بزرگداشت خاطره جاودانش بغض دلتنگی مان را تسکین خواهد بخشید.

همچون سال گذشته، به یاری ایزد یکتا بر آنیم تا بزرگداشت هرچند ناچیزی به مناسبت 18 آذرماه، سومین سالگرد درگذشت استاد فرامرز پایور، در وبلاگ برگزار نماییم. 

بدین وسیله از تمامی دوستان وبلاگ، علاقه مندان استاد پایور و به ویژه شاگردان استاد، صمیمانه تقاضا دارم لطف نموده و هرگونه مطلب، خاطره، عکس، قطعه ادبی، شعر و یا دل نوشته مرتبط با استاد پایور و درگذشت ایشان دارند، به آدرس ایمیل مدیر وبلاگ (لینک شده در سمت چپ همین صفحه) ارسال نمایند.

یادداشت شما می تواند حتا در قالب یک جمله و یا هر سخنی که مایلید تقدیم استاد کنید باشد و در صورت تمایل شما، با ذکر نام خودتان در وبلاگ منتشر خواهد شد تا ضمن ادای احترام و علاقه مان به استاد که یقینا به صورت معنوی در میان ما حضور دارند، یادداشتی نیز در بزرگداشت ایشان به یادگار بگذاریم. از عزیزان خواهشمندم که مطالب خود را حداکثر تا 12 آذرماه برای وبلاگ ارسال نمایند. پیشاپیش از همکاری پرمهر علاقه مندان که همواره بر وبلاگ محقر ما منت می نهند، بسیار سپاس گزارم.

انشاالله به یاری پروردگار و همکاری شما عزیزان، امسال نسبت به سال قبل، برنامه باشکوه تری به یاد این اسطوره موسیقی اصیل ایرانی خواهیم داشت. همچنین این نوید را خدمت دوستان می دهم که امسال با قطعات، عکسها، مصاحبه ها، خاطرات و مطالب بیشتر و بسیار ویژه ای در خدمت دوستداران استاد خواهم بود.

باشد که روانش شاد و راهش مستدام بماند... 

نسیم احمدیان، مدیریت وبلاگ 

 

مطالب مرتبط:

1. حکایت دل ما با استاد پایور، قسمت اول، بزرگداشت، آذر 1390  

2. حکایت  دل ما با استاد پایور، قسمت دوم، بزرگداشت، آذر 1390 

3. فراخوان نخستین بزرگداشت استاد پایور در وبلاگ (آذر 1390)

4. صفحه یادمان استاد پایور

/ 6 نظر / 70 بازدید
افراسیاب

مهربانی را قسمت کنیم ٬ من یقین دارم به ما هم میرسد آدمی گر ایستد بر بام عشق ٬ دستهایش تا خدا هم میرسد . . .

الهام

سلام من از طريق وبلاگ آقاي مستفيضي با شما اشنا شدم واغعا كار خوبي كردين كه در مورد استاد پايور يه وبلاگ اختصاصي راه اندازي كردين خواستم تشكر كنم ازتون موفق باشيد

حسین

روحش شاد و یادش گرامی. من را به خورشید مه افروز نیاز نیست من که دارد چشم دلم نور نوای پایور حسین

محسن

درود بر شما بانو احمدیان سپاس از همه زحمات شما در راه زنده نگهداشتن نام ویاد پدر سنتور نوازی پهنه ی ایرانزمین نام سنتور همواره با نام ویاد استاد پایور همراه خواهد بود

بهرامی

درود بر شما سرکار خانم احمدیان سپاس و تشکر از شما بانوی گرامی که برای اعتلای نام و یاد یکی از بزرگترین هنرمندان این سرزمین تلاش میکنید .استاد پایور طبق گفته ی بسیاری من جمله هنرمندان وزارت فرهنگ و هنر نه تنها در هنر بلکه در اخلاق مداری هم اسوه بودند حق هم این است زیرا این استاد بزرگ به پا خواسته از مکتب پدر موسیقی ایران استاد صبا بودند.یاد و نام بزرگان هنر و موسیقی این سرزمین بالاخص استاد پایور همواره در قلب و جان دوستداران هنر و موسیقی ایرانی ساری و جاری است. با اجازه شما حقیر هم برای روز 18 اذرماه که مصادف با سالروز درگذشت استاد پایور است پستی را اماده کرده ام که در تارنگار گلبانگ عشق ارائه خواهم کرد.